Новости

Де шукати цілющу воду?

2010-07-08 16:45:00

«Нептун» став богом мінеральних вод

Як відомо, Чернігівщина багата не лише народними традиціями, культурно-історичними пам’ятками, родючими ґрунтами, корисними копалинами, а й мінеральними водами. І з кожним роком попит на цю водичку зростає. Мінеральна вода добре вгамовує спрагу, тонізує та освіжає, а ще є дієвим засобом боротьби з багатьма захворюваннями. А попит, як відомо, народжує пропозицію. Саме тому ринок мінеральних вод останніми роками активно розвивається. Але кількість ще не означає якості. Тому перед споживачами і постає чимало запитань. Чи будь-яка мінералка є якісною? Яких захворювань можна позбутися за допомогою мінеральної води? Де на Чернігівщині видобувається ця цілюща рідина? Відповіді на ці питання кореспондент «Чернігівщини» отримала під час відвідин Менського ТОВ «Нептун» виробника мінеральної води ОСТРЕЧЕНСЬКА

Мінеральна вода рекомендується…


В наш час «Нептун» - це свердловина мінеральної води, два цехи, в яких розливається мінеральна вода та виробляються солодкі безалкогольні напої, виробнича лабораторія з контролю якості, а ще - сучасна техніка, новітні технології та потужні кадри. Але як на Чернігівщині, так і далеко за її межами підприємство здобуло популярність саме завдяки цілющим властивостям мінеральної води «Остреченська».
«З поміж інших мінеральних вод «Остреченська» вирізняється не лише унікальним смаком, а й лікувальними властивостями. Вона рекомендується людям із хронічними гастритами та зниженою секреторною діяльністю шлунку, а також при виразкових хворобах 12-палої кишки та шлунку, хронічних колітах та ентероколітах, захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів, а ще - гепатитах, холециститах, хронічних панкреатитах. Отже, й вимоги до цієї води пред’являються найвищі. До речі, «Остреченська» - лікувально-столова вода середньої мінералізації».

Секрети виробництва


Серед переліку вимог до якісної мінеральної води є така умова: виробник повинен добувати воду лише офіційно визнаним методом із зареєстрованого джерела. З цим проблем у «Нептуна» немає. «Наша мінеральна вода видобувається зі свердловини глибиною 830 метрів, яка знаходиться на території підприємства. З цього джерела по трубах вода доставляється на виробництво, де, пройшовши лише механічне очищення, розливається в пляшки – розповідає головний технолог «Нептуна» Тетяна Кожедуб - До речі, наша свердловина має добру потужність – щодобово можна видобувати 240 куб. м води, а це - аж 160 тисяч півтора літрових пляшок! Ми ж розливаємо близько 100 тисяч таких».
«А головна вимога щодо якості полягає в тому, що мінеральна вода має розливатись на місці видобутку, безпосередньо з джерела. Це обумовлено тим, що при транспортуванні частина мінеральних солей осідає і, звичайно ж, змінюється первісний склад води. А лікувальний ефект від такої мінералки набагато нижчий, ніж від натуральної».

Не лише виробник, а й роботодавець


Для Мени ж ТОВ «Нептун» не лише виробник, а й роботодавець. Зараз на підприємстві працює 130 людей, а в сезон, тобто у спекотну пору року, понад 180. На умови праці люди не скаржаться, бо мають 8-годинний робочий день, стабільну зарплату, оплачувані лікарняні, учбові сесії та відпустки, а ще - безкоштовний обід в місцевій їдальні. Працюють на підприємстві як мешканці Мени, так і чимало людей з навколишніх сіл. «В наш час в селах роботи немає. От і доводиться людям шукати заробітки в містах. Більшість молоді вже давно виїхала до Чернігова та Києва. А мені ось пощастило – знайшла роботу недалеко від рідної домівки – розповідає юрист підприємства Алла Уляненко. - Від села Мале Устя, де я мешкаю, до Мени недалеко, тому щоденно їжджу на роботу».

На замітку споживачам


Підприємство „Нептун” отримало сертифікат відповідності на систему управління якістю за міжнародним стандартом ДСТУ ISO-9001 у версії 2001 року. Система сертифікована у державній системі сертифікації УкрСЕПРО. Вся продукція ТОВ «Нептун» сертифікована. Отже, щоб уникнути підробки, споживач, купуючи «Остреченську», має право перевірити наявність сертифікату якості і ознайомитись з його змістом. Крім того, виробник попереджає: у мінеральної води теж є строк придатності, тому завжди варто стежити за етикеткою - звернути увагу на наявність дати розливу, номеру партії та строку придатності до споживання.

Валентина ФЕДУСЬ
Наши контакты:
15600 Украина, Черниговская обл.
г. Мена, ул. Гастелло, 3
тел. +38 (04644) 2-10-32, факс 2-36-11

Представительство в г. Чернигове:
тел. +38 (0462) 613-645
mob +380674615196
e-mail:neptunwater@meta.ua